Politik by měl být hlavně týmovým hráčem

Do Senátu si volíme silné osobnosti, u kterých víme, že nás budou hájit i mimo stranický dres. Osobnosti u kterých jsme si jisti morální integritou a přesahem mimo politiku v co největším počtu oblastí. Osobnosti, jakou je i naše kandidátka do Senátu – Markéta Monsportová.

S Markétou se znám spoustu let díky její práci v oblasti kultury, cestovnímu ruchu a podpoře mladých umělců. Před čtyřmi lety jsme společně kandidovali na krajské kandidátce a když jsem se po dalších dvou letech dostal i poslanecké sněmovny a odmítl kumulovat funkce, Markéta mě v krajském zastupitelstvu nahradila. Její práce na kraji odráží i její osobnost, postavila se proti některým nesmyslům v oblasti vzdělávání, podporovala kulturu a snažila se, aby náš kraj byl tím, který opravdu žije.

Sama přiložila ruku k dílu, když pravidelně organizuje akce, jakými jsou například PechaKucha, MiniKOK a nebo koncerty kapely Zvíře jménem Podzim, kterým dělala produkční.

Do toho pracovala cestovnímu ruchu a věnovala se výchově svých dcer. Třetím dítětem by se dal nazvat MarienbadFilm festival, který pomáhala v našem regionu obnovovat, aby přitáhla mladší návštěvníky. Tak široký záběr nemá z letošních kandidátů nikdo jiný.

Politik by měl být samozřejmě hlavně týmovým hráčem, což uMarkéty můžu potvrdit, žádnou z těch akcí nevede jako sólista. Dokáže kolem sebe vytvořit tým nadšených lidí, kteří společně s ní ty akce nejenom rozjedou, ale i udrží v chodu, což krásně ukazuje 22. ročník PechaKucha. To, do čeho se pustí, jsou věci s přesahem do budoucnosti anikoliv jen plácnutí do vody.

Markéta náš kraj mění k lepšímu už teď, v Senátu k tomu bude mít další možnosti. Díky vám všem, kdo ji podpoříte!

Petr Třešňák, poslanec

Petr Třešňák (*1983), politik a jaderný inženýr, poslanec Parlamentu ČR za Českou pirátskou stranu. Pochází z Mariánských Lázní, kde byl také v letech 2015 až 2018 starostou.